Nacionaliniai parkai
Ekologija

10 Ekologiškiausių Nacionalių Parkų JAV

Daugumoje šalių nacionaliniai parkai atlieka savo vaidmenį atnaujinant aplinką.

Jeigu planuojate vykti į JAV, pateikiu jums TOP 10 JAV parkų, kurie žengia į žaliąsias erdves Amerikoje.

Discovery Green Parkas

„Discovery Green Park“ – tai žaliausia vieta, esanti Houstono miesto centre.

Jame yra daugiau kaip 12 akrų itin sutvarkytos vejos, šunim padaryti takeliai, ežerai, ekologiškomis meno parodomis pritaikytos aikštelės bei žaidimams skirtos vietos.

„Discovery Green Park“ pastatai buvo pastatyti taikant tvarius metodus ir LED lemputes bei saulės energiją. Parko valdytojai naudoja ekologišką sodininkystę ir kraštovaizdžio metodus. Be to, šis parkas turi šiukšlių perdirbimo centrą.

Vašingtono Parkas

Vašingtono parkas yra Portlando mieste. Portlandas buvo pavadintas vienu iš ekologiškiausių šalies miestų. Prie šio titulo smarkiai prisidėjo ir šis parkas!

Astoria Parkas

Astoria parkas esantis New York mieste, yra žinomas dėl savo grožio, kuris išsiskiria tarp kitų miestų kraštovaizdžių ir kitais metais ruošiasi pakeisti parko automobilines transporto priemones į ekologiškas alternatyvas. Šie automobiliai bus nedideli, energiją taupantys hibridai, kurie nesukels išmetamo anglies dvideginio kiekio.

Jackass Acres K9 Korral Parkas

„Jackass Acres K9 Korral“ parkas yra Naujoje Orleano mieste. Čia kiekvienas daiktas kuris yra parke, nuo suolų iki vandens fontanų, pagamintas iš perdirbtų medžiagų. Parkas taip pat naudoja saulės energiją apšvietimui ir planuoja kompostuoti šunų atliekas.

Valmonto Parkas

Tai volmonto mieste esantis didžiojo miesto dviračių sporto bendruomenei skirtas dviračių parkas, esantis 132 akrų erdvėje. Parke yra visos įprastos detalės: ekologiškos vaikų zonos, šunų parkai ir piknikų laukai, tačiau jame taip pat čia yra daugiau nei 30 dviračių takų ir poilsiui skirtų vietų.

Denali Nacionalinis Parkas

Denali Park

Denali nacionalinis parkas Aliaskoje, yra vienas gražiausių šalies parkų apskritai. Parkas naudoja žaliuosius autobusus, norėdamas pervežti turistus iš vienos vietos į kitą, o neseniai atnaujintas lankytojų centras laikosi griežtų ekologiškų statybos taisyklių, daug dėmesio skiriant tvarumui.

Glacier Nacionalinis Parkas

Glacier

„Glacier National Park“ įkurtas Montana mieste. Parko naujovės yra skirtos švietimui apie klimato kaitą. Nuo 1850 m. daugelis parko ledynų smarkiai sumažėjo, o parkas deda visas pastangas, kad išmokytų žmones apie visuotinio atšilimo padarinius, tuo pačiu išlaikydamas savo tvarią praktiką.

Žaliosios Upės Rezervuaro Valstybinis Parkas

Žaliosios upės rezervuaro valstybinis parkas Vermonte yra viena iš tų vietovių, kurios yra ant tiek žalios, kad net sunku įsivaizduoti. Kaip ir dauguma Vermonto, šis parkas didžiuojasi gražiomis upėmis, ežerais ir vietine laukine gamta.“Green River“ parko rezervuaras jau daugelį metų naudojasi tausojančiu gamtosaugos valdymu, ir tai yra puiki vieta apsilankyti.

Šiaurės Kaskados Nacionalinis Parkas

Cascada

Šiaurės Kaskados nacionalinis parkas. Sietlas sukūrė visiškai ekologišką aplinkosaugos mokymosi centrą. Aštuoniasdešimt procentų statybos atlikta naudojant perdirbtas žaliavas; čia yra lietaus vandens derlius ant stogo, ekologinis apšvietimas ir saulės energija.

Edeno parkas

„Eden Park“ Cincinnati mieste 2006 m. Viskas prasidėjo nuo bandomojo saulės ir vėjo energijos projekto, kurio tikslas – parodyti, kaip atsinaujinanti energija naudojama miestų pastatų energijai panaudoti.

Personalas ėmėsi bent 14 iniciatyvų, siekdamas užtikrinti, kad parkas būtų vienas iš novatoriško dizaino lyderių.

„Eden Park“ turi viską nuo saulės baterijų iki vėjų jegainių.

Parko valdytojai taip pat planavo auginti daugiau nei 3000 medžių per metus (1000 daugiau nei paprastai). Čia taip pat yra perdirbimo centrų.

Jeigu planuojate kelionę į JAV, būtinai nukeliaukite į vieną iš šių parkų, tai puikus pavyzdys į kurią pusę turi pakrypti mūsų pasaulis. Kelionėms į šiuos parkus siūlome kemperių nuoma, kadangi kelionė yra ilga, o automobiliu važiuojant pamatysite aplinkinius vaizdus, kurie nustelbs kelionės lektuvu patogumus.