Metų laikai

Jeloustouno Nacionalinis Parkas Žiemą

Jeloustouno nacionalinis parkas žiemą taip pat yra pažeidžiamumo vieta. Laukiniai gyvūnai išgyvena kraštutinumus šalčio, vėjo ir gatavo maisto nebuvimo, jų praėjimo per gilias sniego pusnis pasakoja apie tvirtą kovą per ilgą žiemą. Parko sąlygos šiais sunkiausiais sezonais tampa kritine laukinės gamtos prasme, mirtingumui ir netgi parko rūšių išlikimui.

Nenuostabu, kad šis stebuklingas, pažeidžiamas sezonas yra toks populiarus. Dažnai tarp parko darbuotojų yra žmonių, gyvenančių Jeloustouno mieste, dažnai sakoma, kad jų mėgstamas sezonas yra žiema. Daugelis parko lankytojų, kurie mėgsta žiemos kelionę į Jeloustouną, grįžta atgal.

Gyvūnų adaptavimas

Gilus sniegas, šalta temperatūra ir trumpos dienos žiemą apibūdina didžiojoje Jeloustouno sąlygas, prie kurių pritaikomi augalai ir gyvūnai. Pavyzdžiui, spygliuočiai žiemą išlaiko savo adatas, o tai padidina jų gebėjimą atsispirti fotosintezei. Aspenai ir medvilnės yra žievėje turinčios chlorofilo, todėl jie gali fotosintezės prieš gaminant lapus.

Elgesio ypatumai:

  • Raudonos voverės ir bebrai renkasi maistą prieš prasidedant žiemai.
  • Kai kurie paukščiai valo savo galvas, užsikimšą nugarą plunksnomis, kad išsaugotų šilumą.
  • Elnių susižada ir įsirengia bendrą guolį, kad liktų šilti.
  • Elniai, aleksis ir bizonai kartais užkasa vienas kitą giliu sniegu, taupydami energiją.
  • Maži žinduoliai randa izoliaciją, apsaugą nuo plėšrūnų ir lengviau keliauti, gyvendami po sniegu.
  • Drambliai, ėriukai, žąsys ir kiti gyvūnai randa maistą ir šilumą hidroterminėse vietovėse.

Morfologinė ir fizinė adaptacija

  • Žinduoliai išdžiovina kailį pavasario pabaigoje iki vasaros pradžios. Kaukės (aliejaus) liauka, greta kiekvieno plaukų kanalo, išskiria aliejų, kuris atsparus vandeniui. Žinduoliai turi raumenų kontrolę savo kailio, puoselėjant jį, norėdami įstrigti orą, kai jie yra šaltyje ir užsidėję žemyn, norėdami pašalinti orą, kai jie yra šilti.
  • Upių ūdros kailiui būdingi ilgi apsauginiai plaukai su blokuojančiais smaigais, apsaugantys nepakankamą vilną, kuri yra labai banguota ir tanki, kad sugautų orą. Aliejus, išsiskiriantis iš riebalinių liaukų, neleidžia vandeniui patekti į ūdros odą. Išaugę iš vandens, jie pakeičia orą savo kailiu.
  • Sniego kiškiai ir jų baltos uodegos, jautienos kojos, ilgaplaukiai karpiniai ir trumpagaliai kedrai žiemai būna balti. Baltas kailis ir spalva suteikia kamufliažą, bet gali išsivystyti, visų pirma siekiant išlaikyti šiuos gyvūnus izoliuoti, nes tuščiaviduriai baltieji plaukai turi vietoj pigmento orą.
  • Sniego kiškiai turi dideles kojas, kad pasiskirstytų svorį per sniegą;
  • Briedis turi specialias sąnarius, leidžiančius pakelti kojas per sniegą, o ne per sniegą, kaip elnias.

Biocheminiai ir fiziologiniai reiškiniai

  • Žinduoliai ir vandens paukščiai eksponuoja priešslėgio šilumos mainus savo kojose, kad jie galėtų stovėti šaltame vandenyje: šalta temperatūra sukelia paviršinius kraujagyslės susitraukti, skleisti kraują į gilesnius venas, kurios yra arti arterijų. Aušinamas kraujas, grįžęs iš galūnių, šildomas krauju arteriniu krauju, nukreiptu link galūnių, išsaugant šilumą.
  • Naktį chikadėjų kūno temperatūra nukrinta nuo 42-31 ° C, o tai sumažina aštrų nuolydį tarp jų kūno temperatūros ir išorinės temperatūros. Dėl to kiekvieną naktį sudegus riebalų kiekis sumažėja 23%.
  • Chorus varlės toleruoja užšalimą, tampa stiprios ir atsparios reaguodamos į šaltų temperatūrų ir ledo susidarymą jų kūne. Kepenys greitai paverčia glikogeną į gliukozę, kuri patenka į kraują ir naudojama kaip antifrizas. Per aštuonias valandas cukraus kiekis kraujyje pakyla 200 kartų. Kai varlės vidinis ledo kiekis pasiekia 60-65%, varlės širdis ir kvėpavimas sustoja. Per vieną valandą nuo atšildymo, varlės širdis atsinaujina.

Žiemos garsai

Didžioji Jeloustouno parko garsų erdvė yra viena svarbiausių vietų esančių parke, įskaitant tuos, kurie neskausmingi žmogaus ausyje, visuma. Kai kurie garsai yra gyvybiškai svarbūs, jei gyvūnai randa maistą arba išvengia plėšrūnų. Kiti garsai, tokie kaip oras, vanduo ir geoterminis aktyvumas, gali būti ne ekologinių procesų vairuotojas, o jų padarinys. Žmogaus sukelti garsai gali slėpti natūralų garsą.

Jeigu tik turite progą, siūlytume nuvykti į šį parką. Keleivių pervežimo paslaugos suteiks jums galimybę nuvykti iš jūsų apsitojimo vietos iki parko. Nepraleiskite pamatyti nuostabią gamtą visais metų laikais.